Criss-Cross Hoop Earrings in 10K Gold | Zales

Have a question about Criss-Cross Hoop Earrings in 10K Gold?
Need help with this Criss-Cross Hoop Earrings in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | White |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Latchback |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 19 mm |
| Height | 22.00 mm |