Child's Paper Clip Chain Necklace in Hollow 14K Gold – 13" | Zales

Have a question about Child's Paper Clip Chain Necklace in Hollow 14K Gold – 13"?
Need help with this Child's Paper Clip Chain Necklace in Hollow 14K Gold – 13"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 13 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |
| Chain Width | 2.4 |
| Chain Solidity | Hollow |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 065 Gauge |
| Length | 13 in |
| Width | 2.4 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |