Child's 3.0mm Freshwater Cultured Pearl, Iridescent Cubic Zirconia and Ball Three Pair Stud Earrings Set in 14K Gold | Zales

Have a question about Child's 3.0mm Freshwater Cultured Pearl, Iridescent Cubic Zirconia and Ball Three Pair Stud Earrings Set in 14K Gold?
Need help with this Child's 3.0mm Freshwater Cultured Pearl, Iridescent Cubic Zirconia and Ball Three Pair Stud Earrings Set in 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 3.0mm |
| Stone 2 Type | Cubic Zirconia |
| Stone 2 Color | Multi-Color |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 3.0mm |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 3.0mm |
| Stone Setting | Bead |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Screwback |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 3 mm |
| Height | 3 mm |