Blue Lab-Created Sapphire Tennis Bracelet in Sterling Silver with Black Rhodium - 9.0" | Zales

Have a question about Blue Lab-Created Sapphire Tennis Bracelet in Sterling Silver with Black Rhodium - 9.0"?
Need help with this Blue Lab-Created Sapphire Tennis Bracelet in Sterling Silver with Black Rhodium - 9.0"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Center Stone T.W. | 15-3/8 |
| Stone Type | Sapphire |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 4.0mm |
| Stone Class | Created |
| Stone Treatment | Created - Hpht |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Black |
| Metal Finish | Polished |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Plating Color | Black |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Tennis |
| Bracelet Length | 9 |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Width | 4 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 9 in |
| Width | 4 mm |
| Clasp Type | Box |