8.25mm Solid Miami Cuban Chain Bracelet in 10K Gold - 8.5” | Zales

Have a question about 8.25mm Solid Miami Cuban Chain Bracelet in 10K Gold - 8.5”?
Need help with this 8.25mm Solid Miami Cuban Chain Bracelet in 10K Gold - 8.5”?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8.5 |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Chain Type | Cuban |
| Bracelet Width | 8.25 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 8.5 in |
| Width | 8.25 mm |
| Height | 8.25 mm |
| Clasp Type | Box |
| Chain Type | Cuban |