6.0mm Octagon-Shaped Sky Blue Topaz and Pear-Shaped London Blue Topaz Drop Earrings in Sterling Silver | Zales

Have a question about 6.0mm Octagon-Shaped Sky Blue Topaz and Pear-Shaped London Blue Topaz Drop Earrings in Sterling Silver?
Need help with this 6.0mm Octagon-Shaped Sky Blue Topaz and Pear-Shaped London Blue Topaz Drop Earrings in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Topaz |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Octagon |
| Stone Size | 6.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Irradiated |
| Stone 2 Type | Topaz |
| Stone 2 Color | Blue |
| Stone 2 Shape | Pear |
| Stone 2 Size | 5.0 x 3.0mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Irradiated |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 9.2 mm |
| Height | 15.3 mm |