5.0mm Trillion-Cut Tanzanite Stud Earrings in Sterling Silver | Zales

Have a question about 5.0mm Trillion-Cut Tanzanite Stud Earrings in Sterling Silver?
Need help with this 5.0mm Trillion-Cut Tanzanite Stud Earrings in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Tanzanite |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Trillion |
| Stone Size | 5.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Solitaire Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 5.5 mm |
| Height | 5.50 mm |