5.0mm Swiss Blue Topaz Duo Rope Bangle in Sterling Silver and 10K Gold | Zales

Have a question about 5.0mm Swiss Blue Topaz Duo Rope Bangle in Sterling Silver and 10K Gold?
Need help with this 5.0mm Swiss Blue Topaz Duo Rope Bangle in Sterling Silver and 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Topaz |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 5.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Irradiated |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Textured |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Yellow |
| Metal 2 Finish | Twisted |
| Metal 2 Gold Karat | 10K |
| Metal 2 Plating Type | Rhodium |
| Metal 2 Rhodium Type | Yes |
| Metal 2 Plating Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7.25 |
| Bracelet Width | 7.6 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7.25 in |
| Width | 7.6 mm |
| Height | 6.00 mm |