5.0-6.0mm Oval Freshwater Cultured Pearl Triple Strand Choker Necklace with Sterling Silver Beads and Clasp-15.5" | Zales

Have a question about 5.0-6.0mm Oval Freshwater Cultured Pearl Triple Strand Choker Necklace with Sterling Silver Beads and Clasp-15.5"?
Need help with this 5.0-6.0mm Oval Freshwater Cultured Pearl Triple Strand Choker Necklace with Sterling Silver Beads and Clasp-15.5"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Oval |
| Stone Size | 5.0 x 6.0mm |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 5.0 - 6.0mm |
| Stone Setting | Bead |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 15.5 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Beaded Strand |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 15.5 in |
| Extender Length | 1.5 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Beaded Strand |