3.0mm Curb Chain Necklace in Solid 10K Gold - 16" | Zales
Select Your Metal: 10K Yellow Gold

Have a question about 3.0mm Curb Chain Necklace in Solid 10K Gold - 16"?
Need help with this 3.0mm Curb Chain Necklace in Solid 10K Gold - 16"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Diamond-Cut, Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 16 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Curb |
| Chain Width | 3 |
| Chain Solidity | Hollow |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 060 Gauge |
| Length | 16 in |
| Height | 3.00 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Curb |