1.0mm Diamond-Cut Twist Bonanza Chain Necklace in Solid 14K Gold - 16" | Zales

Have a question about 1.0mm Diamond-Cut Twist Bonanza Chain Necklace in Solid 14K Gold - 16"?
Need help with this 1.0mm Diamond-Cut Twist Bonanza Chain Necklace in Solid 14K Gold - 16"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut, Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 16 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |
| Chain Width | 1 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 020 Gauge |
| Length | 16 in |
| Height | 1.00 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |